Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jest porozumienie. Przebudowa Solidarności zostanie wznowiona

czwartek, 26 stycznia 2023 14:08 / Autor: Weronika Karyś
Jest porozumienie. Przebudowa Solidarności zostanie wznowiona
Jest porozumienie. Przebudowa Solidarności zostanie wznowiona
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Jak informowaliśmy pod koniec grudnia, firma Trakt realizująca przebudowę ulicy Domaszowskiej, Żniwnej oraz skrzyżowania alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego zeszła z placu domagając się waloryzacji kontraktu. Od tej pory na wspomnianym terenie nic się nie dzieje. Miasto wydało jednak oświadczenie, w którym czytamy, że właśnie zakończyły się negocjacje.

Pełna treść oświadczenia:

„Zakończyły się negocjacje Miasta Kielce reprezentowanym przez zastępcę prezydenta panią Bożenę Szczypiór z głównym wykonawcą inwestycji – firmą Trakt S.A. w sprawie waloryzacji kontraktu w związku ze wzrostem cen spowodowanych sytuacją geopolityczną.

Strony osiągnęły porozumienie ustalając, że do obowiązującej umowy zostanie wpisana klauzula waloryzacyjna poprzez stosowny aneks. Wysokość waloryzacji za dotychczas wykonane prace wynosi 1 mln 354 tys. zł brutto. Całkowita, maksymalna wartość waloryzacji do końca kontraktu, czyli za roboty już zrealizowane oraz za przeroby, które muszą jeszcze zostać wykonane zgodnie z dokumentacją projektową wyniesie łącznie 2 mln. 650 tys. zł. brutto co stanowi 36,6% zasadniczego roszczenia generalnego wykonawcy wobec miasta Kielce. Na mocy powyższych ustaleń firma Trakt S.A. wznowi wykonywanie robót budowlanych na kontrakcie w najbliższy poniedziałek tj. 30.01 br.

W ocenie miasta Kielce wypracowane ustalenia wpisują się ideę przywrócenia równowagi ekonomicznej stron sporu, która została zaburzona w wyniku wystąpienia tzw. siły wyższej i potwierdzają nasze wcześniejsze deklaracje co do zasadności waloryzacji. Pragniemy podkreślić, że pomimo pojawiających się enuncjacji o przewlekłości procesu negocjacyjnego, był on prowadzony sprawnie i efektywnie zważywszy na zawiłość problematyki”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO