Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

"Jan Paweł II – współtwórca naszej wolności" – koncert na Karczówce

czwartek, 28 września 2023 14:13 / Autor: Weronika Karyś
"Jan Paweł II – współtwórca naszej wolności" – koncert na Karczówce
"Jan Paweł II – współtwórca naszej wolności" – koncert na Karczówce
Weronika Karyś
Weronika Karyś

O czwartkowym (28.09) koncercie "Jan Paweł II - współtwórca naszej wolności", który odbędzie się w wyjątkowej scenerii klasztoru na Karczówce, opowiedzieli na antenie Radia eM Kielce Patrycja Michalska, Monika Toporek i ks. Mariusz Zakrzewski.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim ukazanie sylwetki Jana Pawła II, nie tylko jako przywódcy duchowego, głowy Kościoła, ale również jako postaci historycznej, która miała ogromny wpływ m.in. na obalenie komunizmu w Polsce.

– Będzie oczywiście „Barka”, którą zaśpiewamy wspólnie – wszyscy artyści i muzycy wyjdą na scenę. Myślę, że to świetnie pokaże, że Papież łączył wszystkich ludzi. Będą też przepiękne pieśni ze Światowych Dni Młodzieży. Na scenie wystąpią wspaniali artyści – Ewa Bocheńska, Dagmara Lubera, Krzysztof Korban, Piotr Restecki, Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej i ja – mówi Patrycja Michalska ze Studia Dźwięku.

Koncert odbędzie się w wyjątkowej scenerii – na tarasie kieleckiego Klasztoru Karczówka.

– Bardzo się cieszę, że Jan Paweł II zawładnie naszym Klasztorem. Ten koncert to nie jest przypadek. Obecnie na Karczówce mamy bowiem też wystawę darów, jakie Ojciec Święty otrzymywał w różnych częściach świata. Będzie ona dostępna także podczas tego muzycznego wieczoru – mówi ks. Mariusz Zakrzewski, rektor kościoła pw. św. Karola Boromeusza na Karczówce.

Wydarzenie organizuje M-Team Studio z Krakowa.

– Od lat angażujemy się w działania społeczne. Zakochaliśmy się w magicznym miejscu, którym jest Klasztor na Karczówce. W naszych głowach powstała myśl, że właśnie tam odbędzie się wyjątkowy koncert. Realizujemy go dzięki finansom z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej w ramach Funduszu Patriotycznego – informuje Monika Toporek z M-Team Studio.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Początek o godzinie 18:00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO