Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jak wygląda frekwencja na parkingach kieleckich galerii handlowych? Sprawdziliśmy

czwartek, 18 sierpnia 2022 19:45 / Autor: Wojciech Dudkowski
Jak wygląda frekwencja na parkingach kieleckich galerii handlowych? Sprawdziliśmy
Jak wygląda frekwencja na parkingach kieleckich galerii handlowych? Sprawdziliśmy
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Od wtorku 16 sierpnia parking przy Galerii Echo jest płatny dla osób parkujących powyżej godziny. Nowe zasady spotykały się z wieloma głosami krytyki, lecz znaleźli się także zwolennicy takiego rozwiązania. Po dwóch dniach, w godzinach szczytu, sprawdziliśmy, jak wygląda zapełnienie parkingów, zarówno w centrum handlowym przy ulicy Świętokrzyskiej, jak i w konkurencyjnej Galerii Korona.

Publikowaliśmy informacje o zmianie zasad parkowania w Galerii Echo. Przypomnijmy - pierwsza godzina parkowania dla wszystkich jest gratis, druga – pod warunkiem dokonania zakupów za minimum 75 złotych. Paragony trzeba  przed odjazdem okazać w punkcie obsługi klienta lub w biurze parkingu. Za trzecią, czwartą i piątą godzinę zapłacimy trzy złote, a za każdą kolejną – pięć złotych.

Pod naszymi postami na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy:

„I bardzo dobrze. Ludzie "zagłosują samochodami" przeciwko idiotycznym decyzjom.”,  „Nie będę robić zakupów w ECHO !”, „Cóż tylko sobie "polepszyli". Być chytrym nie zawsze się opłaca”.

Były także  głosy popierające nowowprowadzone rozwiązania:

„W końcu będzie gdzie zaparkować w czasie robienia zakupów. Skończy się blokowanie miejsc przez tych, którzy nawet do galerii nie wchodzili”, „Czyli w końcu parkują klienci, a nie okoliczni mieszkańcy? I bardzo dobrze!”, „Brawo. Tak trzymać. Dość magazynowania. Jak komuś nie pasuje to ma wybór, sa inne galerie.”

Nasi reporterzy wyruszyli jednocześnie do obu kieleckich centrów handlowych w czwartek 18 sierpnia około godziny 16. W Galerii Echo można było znaleźć wiele wolnych miejsc parkingowych, parking był zajęty w około 60 procentach. Parking Galerii Korona natomiast był wypełniony w ponad 90 procentach, można było znaleźć pojedyncze wolne miejsca.

Czytelnicy Facebooka naszego radia zastanawiają się, jak będzie wyglądać sytuacja na parkingu Galerii Echo w okresach większego oblężenia, takich jak święta. No cóż... Tego jeszcze się dowiemy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO