Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[INTERWENCJA] Mieszkania socjalne zalane po burzy

piątek, 01 lipca 2022 13:18 / Autor: Weronika Karyś
[INTERWENCJA] Mieszkania socjalne zalane po burzy
[INTERWENCJA] Mieszkania socjalne zalane po burzy
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Wczorajsza (30 czerwca) krótka, ale intensywna burza dała się we znaki osobom żyjącym w mieszkaniach socjalnych zlokalizowanych przy ulicy 1 Maja w Kielcach. Zalane ściany i drzwi, a także woda na podłodze – tak wyglądają zdjęcia przesłane nam przez jedną z czytelniczek, panią Ewę Świercz.

Zgłoszenie dotarło do naszej redakcji 30 czerwca przed godziną 21. Pani Ewa wysłała nam cztery zdjęcia i napisała: „Nowe bloki socjalne przy 1 Maja. Niestety, mieszkania zostały zalane po burzy. Prosimy o interwencję”.

IMG-9707.JPG

IMG-9708.JPG

IMG-9709.JPG

IMG-9710.JPG

O komentarz w sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego prezydenta miasta, Marcina Januchtę.

- Miejski Zarząd Budynków, któremu podlegają mieszkania socjalne, pod wskazanym adresem nie otrzymał żadnej informacji na temat wspomnianego zdarzenia. Po wiadomości ode mnie podejmie działania sprawdzające. Po ustaleniach będę mógł przekazać dodatkowe informacje. Mam także informację od Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta, że jednostki straży pożarnej również wczoraj nie otrzymały żadnych zgłoszeń w tym temacie – mówi rzecznik.

Przypomnijmy, że chodzi o inwestycję Nowe Jeziorany, gdzie pierwsze rodziny zamieszkały jesienią 2019 roku. To oznacza, że zalane mieszkania nie są użytkowane przez lokatorów dłużej niż dwa i pół roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO