Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Interaktywna platforma Alternatywne Lekcje WF

sobota, 24 października 2020 08:43 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Ta interaktywna e-platforma powstała po to, by nakłonić młodych ludzi do uprawiania sportu i czerpania z niego satysfakcji. A co tam znajdziemy? Spotkania online, bazę wiedzy, motywacji oraz inspiracji, a przede wszystkim połączenie sportu, edukacji i zabawy.

Alternatywne Lekcje WF to projekt Fundacji Moniki Pyrek. Obecna sytuacja związana z pandemią sprawiła, że Fundacja musiała przenieść swoje działania do Sieci.

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora: „Zespół Fundacji Moniki Pyrek we współpracy z doświadczonymi instruktorami, specjalistami z zakresu edukacji olimpijskiej oraz sportowcami opracował serię materiałów edukacyjnych: od video z instruktażem ćwiczeń dotyczących różnych dyscyplin sportu, przez zestawy gier i zabaw ogólnorozwojowych dla najmłodszych, po artykuły poświęcone aktywności fizycznej czy podcasty i webinaria z udziałem 3-krotnej medalistki mistrzostw świata i 4-krotnej olimpijki Moniki Pyrek”.

Inicjatywie przyświeca jeden główny cel: zwrócenie uwagi na to, jak ważna w życiu młodego człowieka jest aktywność fizyczna oraz jej wpływ na budowanie odporności. To połączenie przyjemnego z pożytecznym – sportu z dobrą zabawą. Platforma zapewnia także dużą dawkę wiedzy, pozytywnej motywacji oraz inspiracji.

Wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie pod linkiem https://alternatywnelekcjewf.pl/.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO