Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Innowacyjne automaty ze zdrowym jedzeniem stanęły w Kielcach

czwartek, 27 kwietnia 2023 13:56 / Autor: Weronika Karyś
Innowacyjne automaty ze zdrowym jedzeniem stanęły w Kielcach
Innowacyjne automaty ze zdrowym jedzeniem stanęły w Kielcach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W Urzędzie Marszałkowskim, na Politechnice Świętokrzyskiej i Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach stanęły automaty z posiłkami na ciepło lub na zimno od Potrafki. Dzięki nim zdrowe jedzenie jest dostępne 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Potrafkomat to nowoczesny rodzaj chłodni ze zintegrowanym modułem grzewczym, wyposażony w intuicyjny ekran dotykowy i terminal płatniczy, dający dostęp do świeżych i ciepłych posiłków 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

– Od lat obsługujemy różne firmy i instytucje. W rozmowach z ich przedstawicielami często słyszeliśmy, że jest problem z bufetami i stołówkami, a konkretnie godzinami ich pracy. Jest wiele miejsc, w których bufety zamykają się o godzinie 15, a pracownicy pracują na dwie-trzy zmiany, czasami do późnych godzin. Jeżdżąc po targach gastronomicznych i sprawdzając różne możliwości rozwoju trafiliśmy na maszynę z dużym potencjałem – mówi Monika Zaborek, współwłaścicielka Potrafki.

Umieszczane w potrafkomacie posiłki mają 48 godzin przydatności do spożycia. Każdego dnia maszyny są uzupełniane świeżymi daniami.

– Rano kierowca dostarcza posiłki, które nasi kucharze szykują kilka godzin wcześniej. Te dania są umieszczane w lodówce w maszynie. Kiedy ktoś podchodzi do automatu na ekranie wybiera jedno z mich i chcąc zjeść na miejscu może je podgrzać, a chcąc zabrać do domu może wyciągnąć je na zimno. Podgrzanie dania trwa około minuty. Dodatkowo można dobrać sobie sztućce – tłumaczy Wojciech Zaborek, współwłaściciel Potrafki.

Małżeństwo już planuje zwiększenie liczby punktów z automatami na terenie miasta, między innymi o szpitale.

– W naszych automatach dostępne są przeróżne dania. Obecnie do wyboru mamy siedemnaście pozycji – począwszy od posiłków wegetariańskich, przez mięsne, po desery. Kopytka, mielony, schabowy, szarlotka, naleśniki – czego dusza zapragnie. Planujemy wprowadzić nawet sushi. Możliwości są nieograniczone – dodają nasi rozmówcy.

Menu w automatach będzie regularnie zmieniane.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO