Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Inauguracja z ograniczeniami. UJK jutro rozpocznie rok akademicki

środa, 14 października 2020 08:49 / Autor: Piotr Wójcik
fot. UJK
Piotr Wójcik

Nie osobiście, lecz za pośrednictwem strony internetowej będzie można uczestniczyć w czwartkowej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W uroczystości weźmie udział prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Z uwagi na pandemię, podczas inauguracji obowiązywał będzie reżim sanitarny, a liczba gości nie przekroczy 50 osób. – Jesteśmy w trudnej sytuacji z uwagi na panującą pandemię. Odwoływane są wszystkie konferencje. Odbywają się tylko te spotkania, które są niezbędne do funkcjonowania uniwersytetu – tłumaczy rektor UJK, prof. Stanisław Głuszek.

Władze uniwersytetu będą się musiały w tym roku zmierzyć z trudnym wyzwaniem, jakim jest bezpieczna organizacja zajęć akademickich w dobie pandemii.

– Dydaktyka jest realizowana w sposób hybrydowy. Wszystkie wykłady odbywają się on-line. Ćwiczenia i seminaria, w zależności od wydziału, realizowane zaś będą w mniejszym lub większym stopniu w sposób tradycyjny lub hybrydowy. Wpływ na to ma m.in. liczebność grup – wyjaśnia rektor.

– W zależności od przebiegu pandemii będzie trzeba podejmować doraźne decyzje w kwestii dydaktyki. Bardzo istotne jest jednak to, byśmy nie zaprzestali działań naukowych – dodaje prof. Stanisław Głuszek.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO