MIASTO
Gwiazdy zagrały na rzecz budowy hospicjum. Na scenie m.in. Skolim


W Targach Kielce odbył się dziś (19 października) koncert charytatywny na rzecz budowy nowego budynku Hospicjum dla Dzieci w Kielcach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenia Akcja-Reakcja Kielce.
Przypomnijmy, że Hospicjum dla Dzieci w Kielcach powstało nieco ponad rok temu i mieści się w kilku pomieszczeniach wyodrębnionych z budynku hospicjum dla dorosłych. To pierwsze takie miejsce w naszym regionie. Prowadzi je Caritas Diecezji Kieleckiej.
– To placówka, gdzie całodobowo opiekujemy się dziećmi doświadczonymi trudną i nieuleczalną chorobą. Od kwietnia tego roku rozszerzyliśmy to wsparcie o rodziny dzieci doświadczających trudnych diagnoz w okresie prenatalnym. To cały zespół wyjątkowych ludzi, którzy swoim sercem wspierają najbardziej potrzebujących. Są to lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, neurologopedzi, terapeuci, wolontariusze i darczyńcy – tłumaczy Angelika Steciak, koordynator Hospicjum dla Dzieci w Kielcach.
Powstał pomysł powstania nowego budynku i charytatywnych wydarzeń na rzecz tego celu.
– Zobaczyliśmy w jakich warunkach te dzieci tam przebywają i wspólnie z całym stowarzyszeniem stwierdziliśmy, że tak być nie może. Zapoczątkowaliśmy akcję charytatywną. Codziennie ktoś do nas dołącza, codziennie ktoś nas wspiera, więc myślę, że ten cel uda się zrealizować – podkreślał Sebastian Matuszczyk ze Stowarzyszenia Akcja Reakcja Kielce.
W trakcie niedzielnego wydarzenia na scenie wystąpił Skolim, ale również m.in. Nowator, WGS Banda, Paulina Titkin, czy Woners.
Organizatorzy zapowiadają kolejne akcje charytatywne.
https://emkielce.pl/miasto/gwiazdy-zagraly-na-rzecz-budowy-hospicjum-na-scenie-m-in-skolim#sigProGalleria9aebb81976




![[FOTO] Jubileuszowy „Wieczór Modnych Filantropów”](/media/k2/items/cache/ffa2fde1400c63811a8cc7094addcf15_L.jpg)



