Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Główny Urząd Miar coraz bliżej

wtorek, 09 października 2018 12:26 / Autor: Piotr Natkaniec
Główny Urząd Miar coraz bliżej
Główny Urząd Miar coraz bliżej
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Miasto zrobiło kolejny krok w stronę rozpoczęcia budowy Kampusu Laboratoriów Głównego Urzędu Miar. Kieleccy radni zgodzili się na przekazanie miejskich gruntów dla konsorcjum, które ma zająć się potężną inwestycją.

21% udziałów w terenie należy teraz do Politechniki Świętokrzyskiej, natomiast reszta do władz Głównego Urzędu Miar. Te dwa podmioty stworzą konsorcjum, które ubiega się o dofinansowanie budowy z funduszy unijnych. Koszt inwestycji to blisko 200 milionów złotych.

Za Starostwem Powiatowym na działce o powierzchni 11 hektarów powstanie ogromny kompleks laboratoriów, gdzie będą prowadzone najbardziej innowacyjne badania metrologiczne. Planowane jest wybudowanie 25 specjalistycznych laboratoriów.

Pracę w kampusie laboratoriów znajdzie docelowo prawie 200 wykwalifikowanych pracowników, absolwentów fizyki oraz chemii.

Dokumentacja projektowa i wykonawcza ma być gotowa pod koniec przyszłego roku, natomiast w 2020 roku przeprowadzony zostanie przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy robót. Budowa obiektu  potrwa do 2023 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO