Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[GALERIA] Koncert finałowy za nami. Znamy laureatów!

niedziela, 21 lipca 2019 05:07 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

46. Festiwal Harcerski zakończył się wczoraj wieczorem wspaniałym koncertem na kieleckiej Kadzielni. Poznaliśmy laureatów konkursów i pożegnaliśmy uczestników. Główna Nagroda Przechodnia im. Zbigniewa Skrzeczki trafiła do Formacji Artystycznej FREAKSHOW z Ciechanowa i z Halinowa. 

Koncert rozpoczęły występy kilku grup tanecznych z Polski i z Ukrainy. Mieliśmy okazję zobaczyć tańce ludowe wykonywane przez zespoły w kolorowych, tradycyjnych strojach. Skoczna muzyka, przepiękne kreacje i tańce na najwyższym poziomie - tak przywitali kielczan uczestnicy. Na początku zaprezentowały się między innymi „Aksamitki” z miasta Bar na Ukrainie, czy „Pędziwiatry” z Łodzi. 

Kielczanie byli zachwyceni koncertem. - To piękne, że młodzi ludzie wciąż tak prezentują swoje talenty - mówiła pani Halina, która na koncert przyszła z wnuczką, Oliwią. - Cieszę się że mogę pokazać wnusi coś takiego. Ten ogromny zapał i ciężką pracę młodych ludzi. Mają jakieś ideały, przekazują nie tylko umiejętności, ale i wartości. Stworzyli wspaniałe widowisko - stwierdziła. - Dobrze że w Kielcach dzieje się coś takiego. Miastu potrzeba imprez, na których prezentują się młodzi, utalentowani artyści. To fajna rozrywka i możliwość rozwoju dla zdolnej młodzieży - powiedział Mateusz, mieszkaniec Kielc. 

Wreszcie nastąpiło to, na co wszyscy czekali najbardziej -  ogłoszenie nagrodzonych artystów. Statuetki wręczali między innymi Senator PiS Krzysztof Słoń oraz prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Nagrody przyznawano w wielu kategoriach. Grand Prix Festiwalu zdobyły Formacje Artystyczne FREAKSHOW z Ciechanowa i Halinowa.  Kielecki zespół My 5 z Kielc zdobył Złotą Jodłę w dla zespołów wokalnych  6-12 lat. W starszej grupie wokalistów w kategorii 17-25 lat na pierwszym miejscu podium  stanęła kielecka grupa „ What’s up”. Złotą Jodłę Harcerską dla zespołu dostał Harcerski Zespół Wokalny HAPPY z Mirca. Spośród wszystkich zespołów wokalno-instrumentalnych w kategorii 17-25 lat najlepsza była Manufaktura Piosenki Harcerskiej WATRAKI 10. - Pokolenie. Zespół Tańca Ludowego „Bystry” z Augustowa otrzymał Srebrną Jodłę w kategorii zespołów regionalnych prezentujących polski folklor. Pełna lista nagrodzonych uczestników znajduje się na Oficjalnej Stronie 46 Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Przypomnijmy: 46. Festiwal Harcerski rozpoczął się 13 lipca. W tym czasie gościliśmy w Kielcach ponad 400 młodych artystów z Polski, Ukrainy i Kanady. Był to tydzień pełen śpiewu, zabawy i niezapomnianej atmosfery. 

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO