Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Kolejne mieszkania na Jezioranach gotowe

wtorek, 11 sierpnia 2020 11:20 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
[FOTO] Kolejne mieszkania na Jezioranach gotowe
[FOTO] Kolejne mieszkania na Jezioranach gotowe
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

14 nowych mieszkań socjalnych i budynek gospodarczy na kieleckich Jezioranach zostało przekazanych potrzebującym mieszkańcom. Osiedle powstało między ulicami 1 Maja i Hubalczyków, w miejscu starych bloków socjalnych.

Najmniejsze, jednopokojowe mieszkania mają 32 metry kwadratowe, a największe, trzypokojowe - 48 metrów kwadratowych. Jak mówi Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków, lokale podpięte są do ciepłej wody i centralnego ogrzewania. Wyposażone są też w system pozwalający na gospodarowanie mediami.

- Zamontowaliśmy specjalne urządzenia przedpłatowe. Mieszkańcy uzyskają kody, po wpisaniu których będzie można korzystać na przykład z wody. Taki system pozwoli rodzinom w rozsądnym gospodarowaniu swoimi finansami – mówi dyrektor Miernik.

Pani Małgorzata na własne cztery kąty czekała, od kiedy pamięta. Teraz mówi przede wszystkim o uldze i ogromnym szczęściu.

- Wspaniale, że w końcu mam coś własnego i nie muszę płacić wysokich czynszów. Najbardziej podoba mi się, że nie trzeba palić odpadami, ponieważ wszystkie media mamy podpięte do sieci miejskiej, co jest ogromnym ułatwieniem – mówi mieszkanka.

Jest to drugi etap projektu budowy mieszkań socjalnych w Kielcach. W ubiegłym roku do użytku oddano osiem, a na przyszły rok planowane jest kolejnych 15. Finalnie na kieleckich Jezioranach ma powstać 78 mieszkań socjalnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO