Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Festiwal Sportów plażowych rusza już w piątek!

wtorek, 18 sierpnia 2020 10:35 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Nocny Turniej Narodów w tenisa plażowego to mecz, który rozpocznie piątkowe rozgrywki w ramach Festiwalu Sportów Plażowych. Tegoroczna impreza odbędzie się wyjątkowo przy kieleckim amfiteatrze i potrwa do niedzieli.

– Festiwal ze względów bezpieczeństwa organizowany jest tym razem na Kadzielni, aby widzowie i osoby uczestniczące w rozgrywkach mieli pełną swobodę poruszania się. Jego program jest krótki, ale mimo to ciekawy – mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia będzie mecz pokazowy gwiazd najlepszej pary w polskich rankingach - Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka.

– Pokazowe zmagania planujemy przeprowadzić w sobotę o godzinie 20 przy sztucznym świetle. Rywalami naszych gwiazd zostaną reprezentant RPA oraz zawodnik z Czech – informuje Piotr Głogowski, Prezes Zarządu Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych.

Na festiwalu pojawią się także zawodnicy z innych państw. W turnieju otwierającym wystąpią między innymi sportowcy z Portugalii i Włoch.

Cały event zakończy się niewątpliwą gratką dla fanów VIVE Kielce. Klub rozegra pokazowy mecz w piłkę ręczną plażową.

– Nasz zespół pierwszy raz pokaże się przed kibicami jako Łomża VIVE Kielce. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wydarzenia jako jeden z największych ambasadorów miasta – podsumował Paweł Papaj, dyrektor ds. marketingu VIVE.

Na potrzeby rozgrywek przy amfiteatrze powstanie boisko sportowe o wymiarach 46 x 25 metrów, przy którym pojawią się loże i miejsca siedzące. Na budowę areny przeznaczone zostanie 600 ton specjalnego piasku, który zapewni optymalną temperaturę podczas upałów.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO