Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji znowu w Kielcach. Bilety już w sprzedaży!

wtorek, 30 maja 2023 13:06 / Autor: Weronika Karyś
Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji znowu w Kielcach. Bilety już w sprzedaży!
Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji znowu w Kielcach. Bilety już w sprzedaży!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Trzydniowy, dobrze już znany kielczanom, Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (25-27.08) w Amfiteatrze Kadzielnia. Wśród atrakcji zaplanowano Letnią Klinikę Skeczów Męczących, Przebój Radia Zet i Polsatu oraz Świętokrzyską Galę Kabaretową. Sprzedaż biletów już wystartowała.

Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji po raz pierwszy odbył się w 2013 roku.

– Od dziesięciu lat daje on miastu i regionowi dobrą promocję. Pojawia się na nim wielu turystów, ale również zagranicznych gości. Amfiteatr to piękne miejsce, a zabawa jak co roku będzie przednia – zapowiada Bogdan Wenta, gospodarz festiwalu.

– Z pewnością będzie napawał wszystkich uczestników pozytywną energią – dodaje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego i współorganizator.

Impreza potrwa trzy dni. Rozpocznie go Letnia Klinika Skeczów Męczących, którą zaplanowano na 25 sierpnia na godzinę 19:45. Na scenie wystąpią Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret K2, Kabaret Nowaki, Monika Dryl, Michał Czernecki, Paweł Koślik i oczywiście Kabaret Skeczów Męczących.

– Od lat staramy się, żeby wydarzenie nie zginęło z mapy polskich festiwali. Udaje się to między innymi dlatego, że artyści wspominają Kadzielnię jako jeden z najpiękniejszych amfiteatrów, na jakim przyszło im występować. W sierpniu na kieleckiej scenie zaprezentuje się najmocniejszy skład kabaretowy, a w programie same premiery – mówi Karol Golonka z Kabaretu Skeczów Męczących.

Wydarzenie to, zaraz obok Festiwalu w Opolu i Sopocie, trzeci największy festiwal telewizyjny w Polsce. Zostanie wyemitowany na antenie Polsatu.

– Drugiego dnia będzie konkurs na wakacyjny przebój Radia Zet i Polsatu. Mamy dziesiątkę uczestników, będziemy ją ujawniać stopniowo. To naprawdę mocny skład. Sam jestem ciekaw, kto zwycięży. Trzeciego dnia na scenie zaprezentuje się czołówka polskiego kabaretu. Jestem dumny jako kielczanin, że możemy zrobić taką imprezę. Zapraszamy na fantastyczną zabawę – mówi Konrad Smuga, reżyser wydarzenia.

Partnerem imprezy są Targi Kielce.

– Targi Kielce od dawna angażują się w różne przedsięwzięcia kulturalne. Tym razem nie mogło być inaczej. Mogę zapewnić że już od dzisiaj wszyscy zaczynamy odliczać dni, które dzielą nas od festiwalu – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Sprzedaż biletów wystartowała dzisiaj (30 maja) o godzinie 11:30. Są dostępne TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO