Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Festiwal harcerski. Za kulisami Wielkiego Finału

czwartek, 18 lipca 2019 10:29 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Trwają przygotowania do sobotniego koncertu wieńczącego Festiwal Harcerski w Kielcach. Na kieleckiej Kadzielni zespoły szlifują choreografię, ćwiczą śpiewy i tańce. Już teraz jest głośno, wesoło i kolorowo. A będzie jeszcze ciekawiej!

- Prawie wszyscy uczestnicy przygotowują się do występów - informuje Arkadiusz Szostak, reżyser koncertu. - To główny cel festiwalu - pokazać różne talenty na dużej scenie. W każdej kategorii rozdamy trzy nagrody: Złote, Srebrne i Brązowe Jodły. Osobna komisja ocenia taniec i choreografię, a osobna wokal. Przyznawane jest także Graund Prix Festiwalu - główna nagroda im. Zbigniewa Skrzeczki dla najlepszego zespołu tanecznego. To cenna statuetka, największe wyróżnienie - dodaje Szostak.

- Nasz zespół istnieje już 45 lat, a reprezentacja jest 18. raz na Festiwalu - mówi członkini zespołu „Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki”. To już dziesiąte pokolenie piosenki harcerskiej. Dwa lata temu zdobyliśmy główną nagrodę - Grand Prix. My dopiero zaczynamy swoją przygodę ze śpiewaniem. Możemy zobaczyć, jak wszystko wygląda od środka, uczyć się od najlepszych. Mieliśmy dwa dni warsztatów z Elżbietą Zapendowską, one bardzo dużo nam dały. Podczas Gali Laureatów zaśpiewamy piosenkę „Chwytać wiatr” autorstwa naszej koleżanki Asi Szostak. Zapraszamy do oglądania - zachęcają członkowie zespołu Wartaki.

- Nasz duet też będzie walczył o Jodły - mówią dziewczyny z zespołu Aksamitki. Przyjechałyśmy z Ukrainy i od tygodnia jesteśmy w Kielcach. To super zabawa, ale i ciężka praca. Druga grupa teraz szkoli się na scenie, nasza kolej będzie później. Pokażemy różne układy taneczne. Będzie ciężka rywalizacja, wszyscy świetnie tańczą. Za wszystkich trzymamy kciuki!

Przypomnijmy, że Koncert Galowy Laureatów rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 19.30 w Amfiteatrze Kadzielnia. Zobaczymy na nim ponad czterystu artystów i poznamy zwycięzców. Wstęp bezpłatny, a obecność obowiązkowa.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO