Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

"Ekonomik" już bez Langego, "Gary" włączyły Gałczyńskiego

czwartek, 17 marca 2016 11:59 / Autor: Piotr Natkaniec
"Ekonomik" już bez Langego, "Gary" włączyły Gałczyńskiego
"Ekonomik" już bez Langego, "Gary" włączyły Gałczyńskiego
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Na czwartkowej sesji rady miasta, radni podjęli uchwały w sprawie odebrania Zespołowi Szkół Ekonomicznych imienia Oskara Langego oraz połączeniu XI LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego.

Od kilku lat szkoła mieszcząca się przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego nie prowadzi naboru, a w tej chwili została tam klasa maturalna, która liczy 25 uczniów. - Projekt jest konsekwencją niżu demograficznego. Chcemy ostatnią klasę włączyć do ZSPS. Nie likwidujemy liceum, a zawieszamy jego działalność – podkreśla Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc.

Zapewnił także, że dla większości nauczycieli samorząd będzie szukał nowego miejsca pracy. Dotyczy to również pozostałych pracowników szkoły. - Od 3600 uczniów, które było kiedyś w tej szkole upłynęło wiele lat i razem z tym systematycznie spadało zatrudnienie. W tej chwili nie ma tam nauczycieli etatowych – dodaje Sygut.

Władze miasta mają spore plany dotyczące obiektu liceum im. Gałczyńskiego. Budynek czeka przebudowa oraz termomodernizacja, a docelowo mają tam się przenieść popularne „Gary”. Powstanie także jadłodajnia oraz sala restauracyjna. Za przeniesieniem głosowało 16 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu, natomiast 1 była przeciw.

Bez większej dyskusji przeszła także uchwała dotycząca odebrania imienia Oskara Langego kieleckiemu „Ekonomikowi”. Z wnioskiem o przygotowanie projektu uchwały zwróciły się rada rodziców, samorząd uczniowski oraz rada pedagogiczna. Oskar Lange był m.in. członkiem KC PZPR i Rady Państwa PRL. Patronował szkole od 1968 roku.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO