Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dzięki dotacji z MUP z sukcesem prowadzą własne firmy

poniedziałek, 23 stycznia 2023 16:02 / Autor: Weronika Kępa
Dzięki dotacji z MUP z sukcesem prowadzą własne firmy
Dzięki dotacji z MUP z sukcesem prowadzą własne firmy
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W latach 2009-2022 z dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oferowanej przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach skorzystało ponad cztery tysiące osób, z czego ponad trzysta w ubiegłym roku. Z tej okazji przygotowano krótki filmik o czterech przedsiębiorczych kobietach, które dzięki dofinansowaniu do dziś z sukcesem prowadzą swoje firmy.

– Chciałam pomagać kobietom z dolegliwościami uroginekologicznymi oraz w okresie porodu. Dzięki dotacji udało się zakupić USG z trzema głowicami – mówi Agnieszka Cieloch, fizjoterapeutka.

– Firma daje mi poczucie niezależności, dyspozycję godzinami pracy, mogę stworzyć swój zespół oraz wprowadzać własne pomysły. Dzięki dotacji udało mi się kupić laptopa, aparat z obiektywem szerokokątnym, meble do biura, drukarkę, logo i wizytówki – to jest naprawdę duża pomoc i bardzo się cieszę, że z tego skorzystałam – mówi Natalia Kurowska, agentka nieruchomości.

– Dzięki prowadzeniu własnej działalności jestem bardziej niezależna, mam bardziej elastyczny czas pracy, a przez to więcej czasu dla siebie, sama decyduje o tym, w jakim kierunku chciałabym się rozwijać. Dzięki dotacji zakupiłam sprzęt do radiofrekwencji mikroigłowej a także do oczyszczania wodorowego – mówi Sylwia Parkita, kosmetolog.

– Zawsze marzyłam, żeby stworzyć coś własnego i rozwijać się. Z dotacji udało się kupić maszynę, która modeluje sylwetkę – mówi Joanna Szlufik, właścicielka studia figury.

Więcej o dofinansowaniach z MUP można przeczytać tutaj: https://tiny.pl/wp6zd

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO