Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Działka stoi pusta. Wciąż nie spłacono podatku od darowizny

wtorek, 24 stycznia 2023 15:47 / Autor: Weronika Kępa
Działka stoi pusta. Wciąż nie spłacono podatku od darowizny
Działka stoi pusta. Wciąż nie spłacono podatku od darowizny
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Blisko rok temu kieleccy radni podjęli decyzję o przekazaniu Wojskom Obrony Terytorialnej w formie darowizny działki zlokalizowanej przy ulicy Mielczarskiego. Okazuje się jednak, że ta wciąż stoi pusta, bo nikt nie zapłacił podatku od darowizny, który wynosi przeszło 350 tysięcy złotych.

O problemie podczas ostatniej sesji rady miasta przypomniał Michał Braun.

– Udało się sfinalizować darowiznę, ale wojska wciąż nie mają pieniędzy, żeby zapłacić podatek. Może powinniśmy cofnąć uchwałę? – pytał radny.

– To urząd miasta powinien porozumieć się ze Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, ponieważ to wojewoda reprezentuje rząd i to wojewoda będzie przejmował te grunty – tak dla Gazety Wyborczej skomentował sprawę podporucznik Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady WOT.

Podczas ostatniego posiedzenia kieleckich radnych władze miasta tak skomentowały sprawę:

– My zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy – wnieśliśmy uchwałę na sesję rady miasta, państwo ją przyjęli, a my zadeklarowaliśmy, że nie podpiszemy aktu notarialnego dopóki nie otrzymamy terenów, o które wnioskowaliśmy i pieniędzy. Z naszej strony jest wszystko tak jak mówiliśmy. Później okazało się, że WOT ma problem z zapłatą. Będziemy wnioskować do nich, aby zadeklarowali w jakim terminie są w stanie opłacić tę kwotę – mówiła wiceprezydent Bożena szczypiór.

Przypomnijmy, że w zamian za działkę przy Mielczarskiego miasto chciało przekazania terenów zlokalizowanych przy ulicy Czarnowskiej (dworzec PKS) oraz al. IX Wieków Kielc (dawna synagoga). Te należały bowiem do Skarbu Państwa, a Kielce płaciły za wieczyste użytkowanie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO