Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Dyrektorzy dwóch kieleckich muzeów wreszcie wybrani

środa, 21 października 2020 10:44 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Po wielu miesiącach władzom miasta udało się obsadzić stanowiska dyrektorów Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Muzeum Historii Kielc. Szefem pierwszej instytucji została była wicedyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach Daria Dyktyńska, a drugiego wieloletni pracownik kieleckiego Kolportera Grzegorz Maciągowski.

Do konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy zgłosiło się ośmiu kandydatów, ale dwóch z nich nie spełniło wymogów formalnych. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się 9 października w Urzędzie Miasta w Kielcach i przystąpiły do nich cztery osoby.

– Komisja zdecydowaną większością głosów wskazała, że stanowisko dyrektora powinna objąć Daria Dyktyńska. Rekomendacja została przedstawiona prezydentowi Wencie i on ją zaakceptował – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Z kolei w konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Historii Kielc swoje dokumenty złożyły cztery osoby. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się w ubiegły piątek, 16 października.

–  Komisja konkursowa wskazała stosunkiem głosów pięć do jednego, że nowym dyrektorem powinien zostać Grzegorz Maciągowski. Jego kandydatura została rekomendowana prezydentowi miasta Kielce i on ją przyjął – mówi Tomasz Porębski.

Daria Dyktyńska będzie pełnić funkcję dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy od 1 grudnia tego roku, a Grzegorz Maciągowski obejmie stanowisko szefa Muzeum Historii Kielc 1 stycznia 2021 roku.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO