Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dwie seniorki oszukane. Straciły oszczędności życia

poniedziałek, 24 czerwca 2024 12:48 / Autor: Aleksandra Rękas
Dwie seniorki oszukane. Straciły oszczędności życia
Dwie seniorki oszukane. Straciły oszczędności życia
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Podszywały się pod córki potrzebujące szybkiej pomocy, a finalnie oszukały seniorki. Niestety, tylko w czwartek – 20 czerwca – oszczędności życia straciły dwie kielczanki.

Jedną z kobiet była 73-latka. Odebrała ona telefon od rzekomej córki, która miała spowodować wypadek i potrzebowała aż 300 tysięcy złotych na kaucję.

–  W trakcie rozmowy „córka” przekazała seniorce, że należy również udać się do szpitala w Kielcach, aby odebrać dokumenty ofiary wypadku. Gdy mąż kobiety wraz z synem, zgodnie z instrukcjami wydawanymi przez telefon, pojechali do placówki medycznej, wtedy 73 – latka spakowała pieniądze w pudełko i przekazała kobiecie, która po nie przyjechała – relacjonuje mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach

Cała historia szybko okazała się oszustwem, a kobieta straciła 180 tysięcy złotych. Podobną metodą oszukana została 93-latka.

–  W tym przypadku jednak kobieta odebrała dwa telefony. Pierwszy od fałszywego funkcjonariusza policji, który informował o zdarzeniu, a drugi od fałszywej córki z prośbą o pieniądze. Niestety i tym razem seniorka dała wiarę w historie opowiadane przez oszustów i straciła łącznie blisko 130 tysięcy złotych – informuje Perkowska-Kiepas.

Policjanci apelują o ostrożność – podszywanie się pod członków rodziny to częste metody działań przestępców.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO