Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

To ostatni moment, by wziąć udział w loterii podatkowej

piątek, 13 maja 2022 10:27 / Autor: Weronika Karyś
To ostatni moment, by wziąć udział w loterii podatkowej
To ostatni moment, by wziąć udział w loterii podatkowej
Weronika Karyś
Weronika Karyś

28 marca w Kielcach wystartowała loteria podatkowa, w której do wygrania jest dwa tysiące złotych. Chęć udziału w zabawie mieszkańcy mogą zgłaszać jeszcze tylko przez dwa dni – do niedzieli, 15 maja.

Przypomnijmy, że rozwiązanie ma przede wszystkim zachęcić mieszkańców do rozliczania PIT-u w stolicy województwa świętokrzyskiego. W ten sposób do kasy miasta wpłyną dodatkowe środki, które pozwolą na realizację różnorodnych zadań samorządowych. Podobne inicjatywy są organizowane m.in. w Łodzi, Gdańsku czy Lublinie.

– Do loterii można zgłosić się do 15 maja, zarówno przy pomocy formularza papierowego jak i internetowego. Losowanie nagród odbędzie się dwa tygodnie później. W loterii zostało przewidzianych dziesięć nagród pieniężnych o wartości dwa tysiące złotych każda, przy czym pięć będzie dla nowych podatników, a pięć dla obecnych. Łączna pula nagród to dwadzieścia tysięcy złotych – informuje Dariusz Detka, dyrektor wydziału przedsiębiorczości i komunikacji społecznej UM Kielce.

By wziąć udział w loterii, wystarczy złożyć deklarację PIT za 2021 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Kielcach lub za pośrednictwem usługi e-PIT, wskazać stolicę regionu świętokrzyskiego jako miejsce rozliczenia, a następnie wypełnić krótki formularz dostępny na stronie internetowej https://www.kielce.eu/loteria-pit.

Tym, którzy nie mają dostępu do komputera miasto daje możliwość złożenia dokumentów w formie papierowej do urny promocyjnej zlokalizowanej w Urzędzie Miasta przy kieleckim Rynku, ulicy Strycharskiej i Szymanowskiego. Punkty są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO