MIASTO

Drabik i Dujszebajew najpopularniejsi!

piątek, 06 lutego 2015 19:59 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

Sandra Drabik – 26-letnia bokserka Kick Boxing Kielce, brązowa medalistka mistrzostw Polski, zwyciężczyni Memoriału Leszka Drogosza w Kielcach – wygrała w 63. Plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu.

Drugie miejsce w plebiscycie organizowanym przez największe kieleckie redakcje zajął szczypiornista Vive Tauron Kielce Karol Bielecki. Na trzecim miejscu podium znalazła się zawodniczka Trójki Sandomierz Karolina Kołeczek, mistrzyni Polski seniorek na 100 metrów  przez płotki.

Kolejne miejsca wśród najpopularniejszych sportowców Kielecczyzny zdobyli: bokser Rushh Kielce Daniel Adamiec (w 2014 roku 19-latek obronił mistrzostwo Polski juniorów i został uznany za najlepszego zawodnika imprezy), Michał Jurecki z Vive Tauron Kielce (w ub.r. mistrz i zdobywca Pucharu Polski oraz szóstego miejsca na mistrzostwach Europy w Danii), bramkarz żółto-biało-niebieskich Sławomir Szmal, kapitan Korony Kielce Paweł Golański (w 2014 roku jeden z najlepszych prawych obrońców w T-Mobile Ekstraklasie), Katarzyna Brojek – siatkarka KSZO Ostrowiec, Mateusz Bieniek – siatkarz Effectrora Kielce, Maciej Fałdziński – łucznik Stelli Kielce.

Głosami czytelników, słuchaczy i widzów kieleckich mediów najpopularniejszym trenerem regionu świętokrzyskiego został Talant Dujszebajew z Vive Tauron Kielce. Zwycięstwo w tegorocznej edycji plebiscytu zawdzięcza wywalczonemu mistrzostwu Polski oraz Pucharowi Polski. Jesienią drużyna Duszejbajewa świetnie spisywała się także w Lidze Mistrzów i Superlidze. Drugie miejsce wśród trenerów przypadło trenerowi Dariuszowi Daszkiewiczowi z Effectora Kielce. W ub. r. z drużyną kieleckich siatkarzy wywalczył awans do rundy play off, czyli pierwszej ósemki PlusLigi. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Nowaczek z klubu bokserskiego Rushh Kielce. Jego podopieczni zdobywali medale mistrzostw Polski, startowali w mistrzostwach Europy.

Drużyną 2014 roku w województwie świętokrzyskim został zespół siatkarek KSZO Ostrowiec (w 2014 roku awansował do OrlenLigi, w I lidze wygrał wszystkie spotkania!).

Specjalne wyróżnienie otrzymało także 6 reprezentantów Polski z Vive Tauron Kielce (Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Piotr Chrapkowski, Piotr Grabarczyk, Krzysztof Lijewski) , którzy zdobyli na Mistrzostwach Świata w Katarze brązowe medale.

Gala finałowa plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu odbyła się 6 lutego 2015 roku w Targach Kielce. To jeden z najstarszych plebiscytów sportowych w Polsce, w tym roku nagrody zostały przyznane po raz 63! Plebiscyt cieszy się ma dużym prestiżem, gdyż od kilku lat organizowany jest przez wszystkie największe kieleckie redakcje. Jego organizatorem jest redakcja „Echa Dnia” i portal www.echodnia.eu, współorganizatorami są: TVP Kielce, Radio Kielce, Gazeta Wyborcza i portal sport.pl, a partnerami: Radio FaMa, Telewizja Świętokrzyska oraz Radio eM Kielce.