Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dojście do stacji Kielce–Ślichowice zostanie wyremontowane

piątek, 20 maja 2022 13:58 / Autor: Weronika Karyś
Dojście do stacji Kielce–Ślichowice zostanie wyremontowane
Fot. Bartosz Koziej
Dojście do stacji Kielce–Ślichowice zostanie wyremontowane
Fot. Bartosz Koziej
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłosił przetarg na budowę przedłużenia ulicy Massalskiego prowadzącej do stacji kolejowej Kielce–Ślichowice. Próbujące dotrzeć na pociąg osoby nie będą już musiały skakać przez kałuże, ani chodzić po błocie.

Planowana inwestycja to m.in. efekt wielu interwencji ze strony radnego Marcina Stępniewskiego oraz próśb mieszkańców.

– Niewątpliwie jest to dobra informacja, ponieważ do tej pory dojście do stacji kolejowej Kielce–Ślichowice pozostawiało wiele do życzenia. Droga, która tamtędy przebiegała prowadziła przez tereny prywatne. Teraz chcemy definitywnie uregulować tę kwestię poprzez budowę zupełnie nowej drogi – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany odcinek o długości około stu sześćdziesięciu metrów. Będzie się on zaczynał przy skrzyżowaniu ulicy Massalskiego z Triasową i prowadził w kierunku ulicy Kolejarzy.

– Przewidujemy tam budowę pełnego uzbrojenia – odwodnienia, nowego oświetlenia, jezdni wraz z chodnikami oraz zjazdami indywidualnymi na posesje, a także miejscami postojowymi. Na tym krótkim odcinku udało się wygospodarować ich blisko trzydzieści. Zamierzamy tę inwestycję zrealizować jeszcze w tym roku – dodaje Skrzydło.

Firma, która wygra przetarg będzie miała pół roku na realizację przedsięwzięcia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO