Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Do rozstrzygnięcia przetargu brakuje 8,5 miliona złotych

poniedziałek, 15 maja 2023 14:40 / Autor: Weronika Karyś
Do rozstrzygnięcia przetargu brakuje 8,5 miliona złotych
Do rozstrzygnięcia przetargu brakuje 8,5 miliona złotych
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Do miasta zgłosiły się dwie firmy, które chciałyby zająć się obsługą czterdziestu autobusów unijnych, zakupionych w latach 2009-2010. Oferty są analizowane pod kątem formalnym. Już wiadomo jednak, że do rozstrzygnięcia postępowania brakuje około osiem i pół miliona złotych.

Przypomnijmy, że to już trzeci przetarg w tym zakresie. Dwa poprzednie nie zostały rozstrzygnięte z uwagi na brak chętnych. Zdecydowano się więc podzielić zamówienie na trzy części:

  • obsługa czterech linii (13, 102, 107, 108)
  • obsługa trzech linii (23, 24, 112)
  • obsługa pięciu linii (0W, 0Z, 103, 104, 114)

– Przy trzecim przetargu udało się zachęcić przewoźników do złożenia ofert. Kontrakt podzieliliśmy na trzy zadania i do każdego z nich wpłynęły po dwie oferty. O pozyskanie tego kontraktu starają się dwie firmy: BP Tour Regio z Lublina i lokalna firma Oparka. Trwa analiza ofert – informuje wiceprezydent Agata Wojda.

Przed miastem stoi jednak kolejne wyzwanie. Tym razem finansowe.

– Sumując najniższą ofertę we wszystkich trzech zadaniach okazuje się, że na obsługę dwunastu linii na okres dwóch lat brakuje nam około osiem i pół miliona złotych. Musimy bardzo mocno skupić się na analizie finansowych możliwości miasta, żeby ewentualnie być przygotowanym na znalezienie takiej kwoty i rozstrzygnąć przetarg – tłumaczy wiceprezydent.

Miasto ma dwa wyjścia – znaleźć brakującą kwotę i rozstrzygnąć przetarg lub unieważnić go po raz kolejny i ogłosić nowy. Jak dowiaduje się Radio eM Kielce, analizowane są obie opcje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO