Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Czy doczekamy się remontu ulicy Orląt Lwowskich? W budżecie są pieniądze na dokumentację

poniedziałek, 23 grudnia 2019 13:19 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dwieście tysięcy złotych na aktualizację dokumentacji projektowej remontu ulicy Orląt Lwowskich znalazło się w przyszłorocznym budżecie Kielc. Czy oznacza to, że w 2020 roku ruszą prace przy jednej z najważniejszych dróg w północnej części naszego miasta?

Kwota znajdująca się w budżecie ma zostać przeznaczona na pierwszy krok inwestycji, czyli wykonanie projektu oraz ustalenie wstępnego kosztorysu. – Zaproponowaliśmy przygotowanie dokumentacji na kwotę około 200 tysięcy złotych. Jeśli poznamy wartość całego przedsięwzięcia, wówczas ustalimy cykl jego realizacji – mówi Beata Pawłowska, skarbnik miasta. Wykonawca projektu ma zostać wyłoniony w drodze przetargu.

Wspomniana wyżej kwota trafiła do budżetu dzięki poprawce wniesionej przez radnego Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Kisiela. Jak przyznaje, wnioskował o ponad 3,5 miliona złotych na całą inwestycję, jednak to, że ulica Orląt Lwowskich została uwzględniona w planach na przyszły rok budzi nadzieje na przyszłość. – Będę się starał o to, żeby wywalczyć pieniądze na dokończenie brakującego i ważnego odcinka tej drogi – zapewnia radny.

Przypomnijmy, że ulica Orląt Lwowskich biegnie przez kielckie Osiedle Na Stoku. Stanowi drogę dojazdową do popularnej w naszym mieście przychodni, komisariatu policji oraz supermarketów. Ulicą poruszają się autobusy komunikacji miejskiej. Mieszkańcy od dłuższego czasu domagają się remontu nawierzchni, która jest w fatalnym stanie. Jak mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w tej chwili nie wiadomo, czy uda się rozpocząć remont w przyszłym roku.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO