Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Cukrzyca... W szkole to problem

środa, 14 maja 2014 13:56 / Autor: Robert Majchrzyk
Cukrzyca... W szkole to problem
Cukrzyca... W szkole to problem
Robert Majchrzyk
Robert Majchrzyk

Dziś w siedzibie Świętokrzyskiej Izby Pielęgniarek i Położnych ul. Nowy Świat 32A odbyła się darmowa konferencja „Dziecko z cukrzycą w placówce oświatowej”. Spotkanie miało charakter szkolenia, które miało zburzyć mit o tym, że dziecko z cukrzycą, to dla nauczyciela problem.

 

Cała inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Kompleksowe wsparcie środowiska diabetyków poprzez edukację obywatelską i działania rzecznicze” prowadzonego pod honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Cała inicjatywa takich konferencji wyszła ze strony zatroskanych rodziców, chorych na cukrzyce dzieci.

- Przykre jest to, że rodzice chorych dzieci, cvoraz to częściej spotykają się z odmową przyjęcia swoich dzieci do szkoły czy przedszkola - mówi Agnieszka Gawęcka przedstawiciel Ogólnopolskiej Federacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

Celem konferencji było zażegnanie myśli o tym, że uczeń chory na cukrzycę to kłopot. Według naszej opini, czyli osób pracujących z takimi dziećmi, to żaden problem, a dzieci jak najbardziej powinny być przyjmowane do szkół i przedszkoli.

- Powinny również mieć dostęp do wszystkich świadczeń wynikających z życia klasy i szkoły. Ze statystyk i informacji jakie do nas docierają niestety tak nie jest. Nauczyciele boją się angażować i zajmowac chorymi dziećmi. Szkoła tak, ale wyjście do kina, teatru i wycieczka już nie, a na prawdę można tę kwestię uregulować - kontynuuje Agnieszka Gawęcka

Takiemu dziecku potrzebne jest po prostu odpowiednie wsparcie. Uczestnicy dzisiejszego szkolenia otrzymali bezpłatnie pakiety edukacyjne, dla nauczycieli dzieci z cukrzycą oraz dyplom potwierdzający udział w szkoleniu.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO