Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Coraz bliżej remontu ul. Cichej

czwartek, 15 lipca 2021 14:32 / Autor: Weronika Karyś
Coraz bliżej remontu ul. Cichej
Coraz bliżej remontu ul. Cichej
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Obecny stan zlokalizowanej w centrum, pomiędzy al. IX Wieków Kielc a Silniczną, niespełna 80-metrowej ul. Cichej pozostawia wiele do życzenia. Prezydent Bogdan Wenta wydał zgodę na jej wyremontowanie. Teraz wiele zależy od kieleckich radnych.

Włodarz miasta zezwolił na realizację inwestycji drogowej zakładającej kompleksową rewitalizację ul. Cichej.

- Plany obejmują rozbiórkę istniejącej nawierzchni i wykonanie jej od nowa z płyt kamiennych – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

- W ramach inwestycji przewidziano również montaż elementów małej architektury takich jak ławeczki czy kwietniki. Zamierzamy też przebudować schody łączące ulicę Cichą z aleją dziewięciu Wieków Kielc oraz wykonać w tym miejscu pochylnie dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo we wspomnianej lokalizacji mają pojawić się m.in. chodniki, nowe oświetlenie uliczne oraz oznakowanie poziome i pionowe.  Jest szansa, że prace ruszą jeszcze w wakacje.

- Jesteśmy na etapie rozstrzygania przetargu. Brakowało nam pewnej kwoty, by zrobić to wcześniej. Teraz wygospodarowaliśmy ją w ramach własnego budżetu. Toteż na najbliższej sesji rady miasta pojawi się projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie o tę właśnie kwotę. Dopiero wówczas będziemy mogli wyłonić wykonawcę i rozstrzygnąć przetarg. Później odbędzie się oficjalne przekazanie budowy wykonawcy, który będzie mógł rozpocząć roboty budowlane. Jest szansa, że prace ruszą w drugiej połowie sierpnia – tłumaczy Skrzydło.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO