Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Coraz bliżej do rozbudowy kieleckiego skateparku. Miasto ogłosiło przetarg

poniedziałek, 28 czerwca 2021 15:30 / Autor: Weronika Karyś
Coraz bliżej do rozbudowy kieleckiego skateparku. Miasto ogłosiło przetarg
Coraz bliżej do rozbudowy kieleckiego skateparku. Miasto ogłosiło przetarg
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Ogłoszenie przetargu na rozbudowę kieleckiego skateparku to kolejny, bardzo ważny krok w stronę realizacji największej i zarazem najdroższej inwestycji w ramach ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

- Termin składania ofert mija 12 lipca. Mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, by sprawnie wyłonić wykonawcę i jak najszybciej przystąpić do prac budowlanych – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Zamówienie obejmuje wykonanie pierwszego etapu inwestycji wskazanego w dokumentacji projektowej. - W szczególności rozbudowę i modernizację istniejącego skateparku, budowę części skateparku kids, a także budowę dojść z kostki betonowej, wyposażenie terenu w elementy małej architektury, między innymi stojaki na rowery, stacje naprawczą do rowerów, ławki, tablice, a także wykonanie instalacji elektrycznej, oświetlenia terenu i monitoringu oraz gniazd do podpięcia nagłośnienia – wylicza Porębski.

Na tym jednak nie koniec. Bowiem zwycięski projekt obejmuje również budowę pumptracku (specjalnego toru dla rowerów). Przetarg w tym zakresie zostanie ogłoszony lada dzień.

Inwestycja opiewa na kwotę trzech i pół miliona złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO