Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

"Ciąża i pasy". Bezpłatne warsztaty w Radiu eM

wtorek, 06 lipca 2021 10:05 / Autor: Beata Kwieczko
"Ciąża i pasy". Bezpłatne warsztaty w Radiu eM
"Ciąża i pasy". Bezpłatne warsztaty w Radiu eM
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Trwa ogólnopolska kampania społeczna "Ciąża i pasy", której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym kobietom w ciąży i dzieciom znajdującym się w ich łonie. Kolejne warsztaty w ramach akcji, organizowanej przez Centrum Bezpieczeństwa Fotelik.info, odbędą się 14 lipca w Radiu eM Kielce.

Mimo, że polskie prawo dopuszcza niezapinanie pasów w widocznej ciąży, to jest to śmiertelnie niebezpieczne zarówno dla mamy jak i dziecka, które rozwija się w jej łonie. Dzięki kampanii "Ciąża i pasy" coraz więcej kobiet dowiaduje się, dlaczego powinny zapinać pasy bezpieczeństwa, kiedy znajdują się w stanie błogosławionym i jak powinny to robić prawidłowo.

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Ciąża i pasy", zainicjowanej przez fotelik.info, zostały już przeprowadzone warsztaty w Chorzowie, Skarżysku-Kamiennej, Warszawie i Wrocławiu. Najbliższe odbędą się 14 lipca o godzinie 14 w Radiu eM Kielce. Mogą w nich wziąć udział wszystkie zainteresowane mamy, a także tatusiowie.

– Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się czym są, jak znaleźć i do czego służą kolce biodrowe, jak poprawnie przeprowadzić pasy po ciele, w jakiej odległości od poduszek powietrznych i od kierownicy powinna siedzieć mama w ciąży oraz jak poprawnie używać adaptera do pasów dla kobiet ciężarnych, jeśli jest potrzebny – informuje Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info.

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej Radia eM Kielce i będą bezpłatne. Osoby, zainteresowane udziałem, mogą się zapisać telefonicznie pod numerem: 41 201 08 58 lub na Facebooku fotelik.info.

Szczegółowe informacje na temat kampanii oraz wszelkich wydarzeń i warsztatów prowadzonych w ramach kampanii znajdują się na stronie ciazaipasy.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO