Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Chcą służyć w wojsku. Rozpoczęli szkolenie podstawowe

wtorek, 27 października 2020 09:33 / Autor: Michał Łosiak
Fot. CPdMZ
Michał Łosiak

Kolejni ochotnicy do służby w wojsku przekroczyli bramy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Przez najbliższe kilka tygodni będą się szkolili w jednostce na kieleckiej Bukówce.

– Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych cyklicznie przygotowuje elewów do pełnienia zawodowej służby wojskowej. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu instruktorów żołnierze są świetnie przygotowani do egzaminów końcowych, które ich czekają. Służba wojskowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba ochotników. Motywacja oraz chęć służby ojczyźnie stanowi o patriotyzmie młodzieży, która nie boi się wyzwań i dąży do realizacji swoich marzeń – mówi pułkownik Paweł Chabielski, komendant CPdMZ.

Za ochotnikami jest dwutygodniowy kurs e-learningowy, a przed nimi – szkolenie praktyczne, które potrwa do 21 listopada. Zakończy je uroczysta przysięga wojskowa. Praktyczne szkolenie podstawowe zostanie zakończone egzaminami w formie pętli taktycznej, podczas których elewi wykażą się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

(źródło. CPdMZ)

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO