Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Budowa odcinka ul. Kleckiej rozpocznie się jeszcze w tym roku

piątek, 03 czerwca 2022 10:33 / Autor: Weronika Karyś
Budowa odcinka ul. Kleckiej rozpocznie się jeszcze w tym roku
Budowa odcinka ul. Kleckiej rozpocznie się jeszcze w tym roku
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłosił przetarg na budowę ulicy Kleckiej na odcinku mierzącym 600 metrów (od posesji nr 28 do 159A). To odpowiedź na potrzeby mieszkańców.

– W tym obszarze jest droga gruntowo-leśna wykorzystywana przez mieszkańców incydentalnie. Bowiem przejazd samochodem osobowym jest utrudniony ze względu na stan nawierzchni. Kielczanie zgłosili nam potrzebę pilnego remontu podczas spotkań w ramach programu Peryferia. Teraz na nią odpowiadamy – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD w Kielcach.

– To będzie alternatywny wjazd do miasta o charakterze lokalnym dla południowych osiedli Kielc. W ramach inwestycji droga zostanie zbudowana od podstaw – będzie miała nawierzchnię bitumiczną, kanalizację deszczową, zupełnie nowe zagospodarowanie rowów odprowadzających opady, ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie uliczne – dodaje Skrzydło.

Oferty w przetargu można składać do 9 czerwca. Finansowanie przedsięwzięcia jest przewidziane na dwa lata, toteż będzie ono realizowane w bieżącym i przyszłym roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO