Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Budowa Massalskiego opóźniona. Powodem wniosek mieszkańców

czwartek, 05 stycznia 2023 12:51 / Autor: Weronika Karyś
Budowa Massalskiego opóźniona. Powodem wniosek mieszkańców
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Budowa Massalskiego opóźniona. Powodem wniosek mieszkańców
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Rozpoczęta w sierpniu 2022 roku budowa przedłużenia ulicy Massalskiego, prowadzącego do stacji kolejowej Kielce–Ślichowice miała się zakończyć jutro (6 stycznia). Zła informacja jest taka, że termin nie zostanie dotrzymany, dobra – że mieszkańcy sąsiedniego bloku w końcu przestaną się martwić o zalane garaże.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji zostanie wybudowany odcinek o długości około stu sześćdziesięciu metrów, zaczynający się przy skrzyżowaniu ulicy Massalskiego z Triasową i prowadzący w kierunku ulicy Kolejarzy. Ma również powstać nowe oświetlenie, chodniki, miejsca postojowe oraz zjazdy na posesje.

- Inwestycja bez najmniejszego problemu skończyłaby się w pierwotnym terminie kontraktowym. Natomiast został on przedłużony wyłącznie z jednego powodu. W trakcie realizacji do MZD zaczęli się zgłaszać mieszkańcy jednego z bloków deweloperskich zlokalizowanego w sąsiedztwie budowy. Wskazywali oni, że po większych opadach są zalewane ich garaże – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Co prawda, w ramach budowy wspomnianego bloku deweloper wybudował kanalizację deszczową, która miała odprowadzać wody opadowe, ale ta okazała się mieć niewystarczające parametry.

- My w swojej dokumentacji projektowej nie mieliśmy przebudowy kanalizacji deszczowej natomiast zachodziło podejrzenie i obawa, że w momencie kiedy zbudujemy drogę ze szczelną nawierzchnią asfaltową, odpływ wód będzie jeszcze szybszy, gdyż nie będzie już wielu powierzchni chłonnych i problem zalewania mógłby się nasilić. Możliwości były więc dwie – pozostawić kanalizację taką jaka jest i zbudować drogę albo spróbować przeprojektować istniejącą kanalizację i pomóc mieszkańcom – tłumaczy Skrzydło.

Zdecydowano się więc na drugą opcję, której skutkiem było opóźnienie prac i konieczność zmiany terminu wykonania.

- Kanalizacja na nowych parametrach została już zbudowana. Wykonano też warstwy podbudowy, stoją krawężniki. Od 9 stycznia, jeśli będą sprzyjające warunki atmosferyczne, wykonawca wróci na plac budowy i dokończy roboty – dodaje nasz rozmówca.

Nowy termin zakończenia prac to 31 maja 2023 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO