JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Bramka Dejmka zapewniła Koronie ważne zwycięstwo

poniedziałek, 27 października 2014 20:42 / Autor:

W meczu 13. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, Korona Kielce przełamała wyjazdową niemoc i pokonała na wyjeździe Ruch Chorzów 1:0. Złotego gola zdobył Radek Dejmek. W spotkaniu tym nie zabrakło kontrowersji sędziowskich.

Zarówno jedni jak i drudzy nie rozpoczęli potyczki od huraganowych ataków. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza egzekwowali jednak sporo rzutów rożnych, a gospodarze starali się odgryzać kontrami. W końcówce pierwszej połowy miały miejsce dwie dyskusyjne decyzje arbitra Pawła Gila. W obu przypadkach Przemysław Trytko upadał w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał. Jak wykazały powtórki telewizyjne, co najmniej jedna „jedenastka” należała się piłkarzom z Kielc.

Po przerwie w dalszym ciągu obie ekipy skupiały się nas tym, aby raczej gola nie stracić niż go zdobyć. W 77. minucie nadeszła jednak kluczowa akcja dla losów tego pojedynku. Dośrodkowanie Pawła Golańskiego z rzutu wolnego do siatki skierował Radek Dejmek. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i żółto-czerwoni mogli się cieszyć z pierwszego kompletu punktów na wyjeździe w tym sezonie.

Dzięki wygranej Korona opuściła strefę spadkową spychając do niej Ruch. Kolejne spotkanie kielczanie rozegrają już w piątek o godzinie 20.30 na Kolporter Arenie, a ich rywalem będzie Wisła Kraków.