Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będzie remont! Sprawdź, których ulic

poniedziałek, 23 stycznia 2023 12:30 / Autor: Weronika Karyś
Będzie remont! Sprawdź, których ulic
kielce.eu
Będzie remont! Sprawdź, których ulic
kielce.eu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W 2023 roku miasto przeznaczy 5,5 miliona złotych na wyremontowanie pięciu kieleckich ulic metodą nakładkową. Chodzi o fragment Krakowskiej, Warszawskiej, Massalskiego, Szczecińskiej oraz Hipotecznej.

Jak zaznacza wiceprezydent Bożena Szczypiór, dzięki metodzie nakładkowej uzyskuje się jednorodną, szczelną nawierzchnię, która jest odporna na wpływ czynników atmosferycznych.

– W sposób istotny poprawia się także jakość i komfort podróży. Niewątpliwym plusem stosowania takiej technologii jest także stosunkowo krótki czas wykonania – mówi wiceprezydent.

Rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach tłumaczy, że wspomniana technologia polega na sfrezowaniu starej, zniszczonej nawierzchni oraz ułożeniu nowej na całej szerokości ulicy na określonym odcinku.

– W zależności od szeregu czynników, takich jak na przykład obciążenie ruchem, grubość i skład podbudowy, dobiera się liczbę nowych warstw bitumicznych, które zostaną ułożone – informuje Jarosław Skrzydło.

W ubiegłym roku w ramach tak zwanych remontów nakładkowych wykonano – ulicę Ogrodową, al. Szajnowicza–Iwanowa (od ronda Zientarskiego do ul. Malików) oraz 600-metrowy odcinek ulicy Chorzowskiej.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO