Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pyszny weekend w Kielcach! Co ciekawego nas czeka?

piątek, 21 maja 2021 15:39 / Autor: Adrianna Linertowicz
Pyszny weekend w Kielcach! Co ciekawego nas czeka?
Fot. FB Street Food Polska
Pyszny weekend w Kielcach! Co ciekawego nas czeka?
Fot. FB Street Food Polska
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Francuskie taco, amerykańskie burgery, a może węgierskie langosze? Już od dzisiaj (piątek) na „Sienkiewce” można skosztować pyszności ze wszystkich stron świata! Street Food Polska Festival potrwa przez cały weekend. To jednak nie koniec atrakcji! Sprawdźcie, co jeszcze czeka nas w sobotę i niedzielę!

Street Food Polska Festival na „Sienkiewce”

Piątek, Sobota, Niedziela, 21-23 maja, ulica Sienkiewicza i Plac Artystów. Na smakoszy różnorodnej kuchni czeka nie lada gratka! Kto nie zdąży w piątek spróbować pyszności z różnych stron świata, nic nie traci, bo wystawcy będą obecni również w sobotę od godziny 11 do 21 i w niedzielę od godziny 11 do 20. To świetna okazja, by spróbować czegoś zupełnie nowego! Wydarzenie odbędzie się zgodnie z panującym reżimem sanitarnym i nie będzie miało charakteru masowego.

https://www.emkielce.pl/miasto/na-sienkiewce-po-raz-kolejny-stana-food-trucki

Festiwal Roślin na Targach Kielce

Sobota, 22 maja, od godziny 8 do 20, Niedziela, 23 maja, od godziny 8 do 18, Targi Kielce. Podczas Festiwalu Roślin mieszkańcy Kielc będą mogli zaopatrzyć się w niezwykłe, różnorodne rośliny doniczkowe w okazyjnych cenach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny będą niższe, niż w Internecie, do tego wyższa jakość roślin, niż w marketach i ogromny wybór. Wstęp bezpłatny.

https://fb.me/e/IUCTZc7W

Polska Noc Kabaretowa na Kadzielni

Sobota, 22 maja, godzina 19, Amfiteatr Kadzielnia. „W tym roku zabieramy Was do studia telewizji śniadaniowej, w której zaserwujemy dawkę aktualności, spotkania z niezwykłymi osobistościami i rozmowy, jakich jeszcze nie było. Na scenie jak zwykle mieszanka wybuchowa – zestaw artystów wybitnych: po raz pierwszy w roli prowadzących Kabaret K2, który pokochaliście podczas poprzednich edycji PNK, a także artyści z samej czołówki – Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile, Kabaret Nowaki oraz po raz pierwszy w naszej ekipie Kabaret Młodych Panów!”, zapowiadają organizatorzy.

https://fb.me/e/1iZmic9ti

„Tropem teatru” z Muzeum Zabawek i Zabawy

Sobota, 22 maja, godzina 11 i 13, MZiZ. Muzeum Zabawek i Zabawy proponuje najmłodszym oprowadzanie kuratorskie po wystawie pt. „Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie”, które będzie połączone z zabawą interaktywną. Ponieważ liczba osób jest ograniczona, organizator prosi o wcześniejszą rezerwację miejsca pod numerem telefonu: 41 343 37 06.

http://pik.kielce.pl/aktualnosci/tropem-teatru.html

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” powraca na scenę!

Sobota, 22 maja, godzina 16, TLiA. Teatr zaprasza młodsze dzieciaki (od 3 lat) na przedstawienie pt. „O Wilku i Czerwonym Kapturku”. Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci!

https://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/o-wilku-i-czerwonym-kapturku

Koncert z okazji Dnia Matki w Chęcinach

Niedziela, 23 maja, od godziny 17. Na koncert online z okazji Dnia Matki zaprasza Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Wystąpią lokalni artyści i młode talenty, które zachwycą swoim potencjałem muzycznym. Koncert będzie można obejrzeć na facebookowym profilu placówki oraz Urzędu Gminy.

https://ckis.checiny.pl/index.php/2-uncategorised/2441-koncert-on-line-z-okazji-dnia-matki

Skąd się biorą eksponaty? Spotkanie online z MHKi

Niedziela, 23 maja, godzina 12, Muzeum Historii Kielc. Spotkanie online pt. „Skąd się biorą eksponaty” organizowane jest przez Muzeum Historii Kielc w ramach wystawy czasowej „Podarunki. Depozyty. Odkrycia”. Podczas spotkania widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób muzeum pozyskuje swoje eksponaty, a także przyjrzą się najciekawszym z nich.

http://pik.kielce.pl/aktualnosci/skad-sie-biora-eksponaty.html

„Noc żywych zabawek” z TLiA

Niedziela, 23 maja, godzina 11. Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na spektakl pt. „Noc żywych zabawek” autorstwa Michała Walczaka i w jego reżyserii. Sztuka to pełna humoru historia opowiadająca o zderzeniu tradycji, pokoleń oraz nowoczesności. Co więcej, jej miejsce akcji to nasze miasto, a zatem widzowie mogą spodziewać się wielu lokalnych nawiązań!

https://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/noc-zywych-zabawek

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO