Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będzie nowa linia autobusowa w centrum

poniedziałek, 10 czerwca 2024 09:16 / Autor: Maciej Piętka
Będzie nowa linia autobusowa w centrum
FOT. ZTM
Będzie nowa linia autobusowa w centrum
FOT. ZTM
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka gościem Radia eM była prezydent Kielc Agata Wojda. To wtedy z jej ust padła deklaracja utworzenia w mieście kolejnej linii autobusowej, która miałaby poruszać się po centrum.

To postulat, który pojawił się już jakiś czas temu. Ma on być jednym z czynników poprawiających trudną sytuację komunikacyjną w śródmieściu.

– Jeżeli ograniczamy dostępność samochodów w centrum, to powinniśmy zapewnić alternatywę komunikacyjną. Oczywiście dzisiaj mamy autobusy, które przez śródmieście przejeżdżają, ale istnieje potrzeba, aby było ich więcej. Testowaliśmy rozwiązanie, wedle którego autobus miałby poruszać się po rynku. Ostatecznie wybraliśmy jednak inną trasę – mówi Agata Wojda.

Będzie on więc jechał  przez ulice Jana Pawła II, Czerwonego Krzyża i Kościuszki. Jak podkreślają władze miasta, szczególnie w ostatnim z wymienionych rejonów bardzo brakuje autobusów.

Kiedy powstanie taka linia?

– Obecnie jest ona na etapie bardzo konkretnych planów. Chcielibyśmy, żeby był to zeroemisyjny autobus. Jesteśmy jednak uzależnieni od środków zewnętrznych. Czekamy chociażby na fundusze z Zielonego Transportu Publicznego. Myślę, że nie uda się tego zrealizować w tym roku, ale przyszły wydaje się jak najbardziej realny – wyjaśnia Wojda.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO