Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Amfiteatr Kadzielnia otrzyma imię Andrzeja Litwina

czwartek, 10 czerwca 2021 14:57 / Autor: Weronika Kępa
Amfiteatr Kadzielnia otrzyma imię Andrzeja Litwina
Fot. Piotr Michalec
Amfiteatr Kadzielnia otrzyma imię Andrzeja Litwina
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Zasłużony dla kieleckiego środowiska artystycznego i kulturalnego Andrzej Litwin zostanie patronem zlokalizowanego w stolicy województwa świętokrzyskiego Amfiteatru Kadzielnia. Wieloletni dyrektor WDK zmarł w styczniu 2016 roku.

Wniosek został złożony przez radnych Projektu Wspólne Kielce: Jarosława Bukowskiego i Annę Kibortt.

- Inicjatywa powstała na spotkaniu osób związanych z kielecką kulturą. Pomysł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, otrzymaliśmy wiele listów popierających, między innymi od Kieleckiego Centrum Kultury, Geoparku oraz Muzeum Historii Kielc. Andrzej Litwin był bardzo barwną postacią. Tworzył nieformalną kulturę w naszym mieście i zdecydowanie zasłużył na takie docenienie – stwierdził radny Jarosław Bukowski.

Od 1967 Andrzej Litwin dzierżył stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. - Był człowiekiem, który wyreżyserował najwięcej wydarzeń na Kadzielni, a także między innymi członkiem komisji kultury regionu świętokrzyskiego. Zmarł 11 stycznia 2016 roku. Długo można by wymieniać wszystkie jego zasługi, aktywności i dokonania – powiedział Mirosław Hejduk, dyrektor kieleckiego Geoparku.

Inicjatywę poparło 21 radnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO