Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ambasador Ukrainy odwiedził Kielce

środa, 30 sierpnia 2023 12:39 / Autor: Michał Łosiak
Ambasador Ukrainy odwiedził Kielce
Ambasador Ukrainy odwiedził Kielce
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Widać tu braterstwo, solidarność i przyjaźń. Jeden naród pomaga innemu, który jest w potrzebie – mówił podczas swojej wizyty w Kielcach Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce.

Dyplomata odwiedził Centrum Pomocy Uchodźcom i Migrantom przy ulicy Wiśniowej, ale również Dom Polsko-Ukraiński przy ulicy Urzędniczej.

– W takim miejscu czuć dobroć, miłość i wspólnotę. Cieszę się, że taki dom istnieje w Kielcach i stanowi dobry przykład dla całe Europy. Widać tu braterstwo, solidarność i przyjaźń. Jeden naród pomaga innemu, który jest w potrzebie. To odbywa się na zasadach współpracy. Ukraińcy chcą realizować wspólne projekty ze swoimi polskimi przyjaciółmi. Wszystko jest oparte na wartościach ludzkich i chrześcijańskich – tłumaczył ambasador.

Dom Polsko-Ukraiński to miejsce integracji Polaków i Ukraińców. Jego gospodarzem jest Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”.

– Chcieliśmy pokazać środowisko tworzone oddolnie – społeczność Klubu Seniora, Centrum Integracji Społecznej i uchodźców ukraińskich. Cieszylibyśmy się, gdybyśmy stali się inspiracją dla innych osób. Dom żyje każdego dnia. Mamy sporo zajęć dla dzieci i młodzieży – powiedział ks. dr Andrzej Drapała, prezes stowarzyszenia, który otrzymał specjalne podziękowania od ambasadora.

W planie wizyty jest również Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Tag: kielce
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO