Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Znamy laureatów konkursu "Praca na dawnej fotografii"

czwartek, 24 czerwca 2021 11:46 / Autor: Beata Kwieczko
Znamy laureatów konkursu "Praca na dawnej fotografii"
Znamy laureatów konkursu "Praca na dawnej fotografii"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego brali udział w konkursie "Praca na dawnej fotografii", którego organizatorem był portal Aplikuj.pl. Jury nagrodziło zdjęcie mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego przedstawiające pielęgniarki. Wśród laureatów są także mieszkańcy naszego regionu.

Celem konkursu było pokazanie swojego dawnego stanowiska pracy na starej fotografii.

– Wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem nie tylko osób w wieku 50 plus, ale także ich rodzin, młodzieży, jak również lokalnych mediów i podmiotów zajmujących się działaniami na rzecz seniorów. Do konkursu napłynęło ponad 60 fotografii, stronę wydarzenia odwiedzono ponad cztery tysiące razy, a publikacje na temat akcji pojawiły się na ponad 150 witrynach regionalnych, informacyjnych i kulturalnych – informuje Paulina Bijas, koordynator projektu.

Wybór najlepszych fotografii nie był łatwym zadaniem. Po długich obradach jury zdecydowało nagrodzić zdjęcia nadesłane przez mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, Łowicza i Pińczowa. Ponadto przyznane zostały cztery wyróżnienia. Otrzymali je mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi i Skarżyska-Kamiennej.

– Nadesłane zdjęcia pozwoliły pokazać jak bardzo zmieniły się poszczególne profesje na przestrzeni lat. Możemy podziwiać nie tylko dawną modę, fabryki i sprzęty, ale również zawody, które dzisiaj wyglądają już zupełnie inaczej – podkreślają organizatorzy.

Wszystkie zdjęcia nadesłane przez uczestników można zobaczyć TUTAJ.

Patronem konkursu "Praca na dawnej fotografii" było Radio eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO