Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Zameldowali się w Bazie Zbożowej

piątek, 02 czerwca 2017 10:34 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Prasowanie, układanie, malowanie i czesanie… W Bazie Zbożowej trwają przygotowania do półfinałowego pokazu w ramach 19. międzynarodowego konkursu dla projektantów mody OFF Fashion. Dziś o godzinie 18 rozpocznie się walka o przepustkę do ostatniej rundy. W hali Bazy Zbożowej w Kielcach prezentowanych będzie 113 projektów awangardowego ubioru.

Tuż po otwarciu Biura Konkursowego i rozpoczęciu pierwszych przygotowań pytaliśmy młodych artystów o nastroje. - Czuję się dużo lepiej niż w zeszłym roku, kiedy byłam debiutantką w konkursie. Jestem trochę bardziej swobodna. Tak naprawdę trudno ocenić mi moje szanse. Myślę, że każdy tutaj w pewnym stopniu liczy na finał. Przede wszystkim to świetna zabawa. Jakkolwiek impreza się potoczy i tak wszyscy będą zadowoleni – mówi Iwona Raczyńska z Kielc.

- Jesteśmy trochę zestresowane. W zeszłym roku też tak było. Mamy jakąś nadzieję na sukces. W poprzedniej edycji nam się udało i dostałyśmy się do finału. Zobaczymy jak będzie tym razem, ponieważ konkurencja jest duża – mówi Małgorzata Popis, studentka Instytutu Sztuk Pięknych UJK, która w konkursie próbuje swoich sił wraz z koleżanką Agatą Słońską. - W tym roku mamy kolekcję bardziej miejską, sportową inspirowaną Japonią. Nazwaliśmy ją „Bushido” od kodeksu samurajów – dodaje Małgorzata.

- Wiemy, że jest bardzo duża konkurencja, bo do półfinału dostało się 113 projektów. Na razie czuję się dobrze. Wiadomo, że adrenalina trochę skacze, ale jest w porządku, zobaczymy jak będzie. Dziś prezentuję kolekcję „Multiplikacja”, która jest inspirowana grafiką komputerową i filmami anime – opowiada Ewa Gołaszewska, młoda projektantka z Warszawy.

Do finału konkursu przedostanie się tylko 20 projektów. Uroczysta gala, podczas której wybrane zostaną te najlepsze odbędzie się jutro o godzinie 19 na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO