Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wojciech Lipiński nominowany w plebiscycie JAZZ 2020

środa, 30 grudnia 2020 15:25 / Autor: Beata Kwieczko
Wojciech Lipiński nominowany w plebiscycie JAZZ 2020
Wojciech Lipiński nominowany w plebiscycie JAZZ 2020
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Kielecki gitarzysta Wojciech Lipiński walczy o tytuł polskiego artysty roku w plebiscycie JAZZ 2020, który po raz siódmy organizuje prestiżowe pismo JazzPRESS oraz Radio JAZZ.FM. Wyniki poznamy po Nowym Roku.

Wojciech Lipiński otrzymał nominację w dwóch kategoriach - polski artysta roku i polska płyta roku za najnowszą płytę "3 po 3". Jest to projekt, na który składają się jazzowe aranżacje trzech polskich, tradycyjnych piosenek: "Czerwone jabłuszko", "Idzie Janko lasem", "Poszła Karolinka do Gogolina", trzy pieśni Stanisława Moniuszki: "Prząśniczka", "Pieśń wieczorna" i Aria Skołuby z opery "Straszny dwór" oraz trzy autorskie kompozycje: "Droga na północ", "Gabriela" i "Syzyf".

Charakterystyczne brzmienie zespołu opiera się na melodyjnej gitarze jazzowej i ciepłej barwie głosu Aleksandry Lipińskiej. Całości dopełnia energetyczna sekcja rytmiczna, oparta na kontrabasie i perkusji. Na instrumentach grają Andrzej Zielak i Karol Domański.

Pomysł na płytę był związany z rokiem Moniuszkowskim. – To nie jest muzyka, której słucham codziennie, ale okazało się, że te utwory były dla nas bardzo inspirujące, że każdy z nas nosi w sobie Moniuszkę i odkrywa go na nowo – mówił na antenie Radia eM Kielce Wojciech Lipiński.

Głosować można na stronie www.jazzpress.pl do 31 grudnia do godziny 24. 

Wyniki poznamy w pierwszych dniach stycznia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO