Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wielki sukces Teatru Żeromskiego w ogólnopolskim konkursie

poniedziałek, 03 lipca 2023 11:45 / Autor: Łukasz Czerwiak
Wielki sukces Teatru Żeromskiego w ogólnopolskim konkursie
Fot. Klaudyna Schubert
Wielki sukces Teatru Żeromskiego w ogólnopolskim konkursie
Fot. Klaudyna Schubert
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Poznaliśmy laureatów 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Kielecka scena dramatyczna zgarnęła kilka nagród.

Grand Prix konkursu zdobył spektakl „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" wg tekstu i reżyserii Mateusza Pakuły zrealizowany przez Teatr w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.

– Zdobyliśmy także szereg innych nagród, ponieważ Mateusz Pakuła został wyróżniony także za tekst, a Wojciech Niemczyk za role w spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” oraz „Ale z naszymi umarłymi”. Nagrodę im. Jana Świderskiego otrzymał Szymon Mysłakowski, a wśród reżyserów światła nagrodzono Paulinę Góral. Z kolei Michał Kmiecik dostał wyróżnienie za najlepszą adaptację tekstu niedramatycznego, za powieść „Ale z naszymi umarłymi" Jacka Dehnela – opowiada Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy kieleckiej sceny dramatycznej.

Do finału tegorocznej edycji OKnWPSW zakwalifikowano 14 spektakli. Wśród nich były także dwa tytuły ze stolicy województwa świętokrzyskiego: „Ale z naszymi umarłymi” z Teatru Żeromskiego i „Ciotka wieża” z Kieleckiego Centrum Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO