Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

W środę rusza Harcerska Wiosna Kulturalna Online

wtorek, 26 maja 2020 11:09 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już 27 maja rozpoczną się Wojewódzkie Przeglądy Artystyczne "Harcerska Wiosna Kulturalna Online 2020". Wśród zakwalifikowanych do udziału w wydarzeniu znaleźli się młodzi utalentowani świętokrzyscy artyści: soliści, duety, grupy wokalne i zespoły wokalno - instrumentalne.

- Do "Harcerskiej Wiosny Kulturalnej Online" zgłosiło się ponad sto osób skupionych w 77 podmiotach artystycznych, które będą się prezentować w 15 kategoriach wykonawczych. Są one podzielone na solistów, duety i zespoły wokalno-instrumentalne, ale także na wiek uczestników - mówi harcmistrz Arkadiusz Szostak, zastępca komendanta Chorągwi do spraw organizacyjnych.

Prezentacja rozpocznie się w środę, 27 maja, o godzinie 17 na profilu facebookowym Domu Kultury "Białogon" w Kielcach. Druga część przeglądu rozpocznie się w czwartek, 28 maja, o tej samej porze.

Wszystkie prezentacje artystyczne oceni jury, które wybierze najlepszych wykonawców i przyzna im nagrody.

Harcerska Wiosna Kulturalna odbywa się pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, a realizacja wydarzenia jest możliwa dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO