Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W Fenomenie będą dyskutować z Beatą Dzianowicz

środa, 04 października 2023 13:14 / Autor: Łukasz Czerwiak
W Fenomenie będą dyskutować z Beatą Dzianowicz
fot. Kino Fenomen
W Fenomenie będą dyskutować z Beatą Dzianowicz
fot. Kino Fenomen
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Działające w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach kino studyjne „Fenomen” zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem film „Strzępy” i rozmowa z reżyserką.

Film „Strzępy” otrzymał na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Gdyni nagrodę za debiut, choć reżyserka Beata Dzianowicz znana już była ze swoich nagradzanych i wyróżnianych filmów dokumentalnych.

– To spojrzenie dokumentalistki zaowocowało w „Strzępach” filmem niezwykle poruszającym. Kamera i widz zatem, przyglądają się z bliska rodzinie i pojawiającej się w niej chorobie Alzheimera. Zobaczymy tu próbę oswojenia nieuleczalnej choroby i cenę, jaką płacą zdrowi członkowie rodziny. Spojrzenie etyczne łączy się tutaj z obserwacją społeczną – opowiada Anna Równy, filmoznawca Kina Fenomen.

DKF to nie tylko projekcja filmu, ale także dyskusje. Tym razem gościem będzie sama reżyserka filmu.

– Bardzo serdecznie zapraszam na film i na rozmowę. Jestem ogromnie ciekawa co myślicie i jakie są wasze doświadczenia z chorobą, ale także z rodziną, i jej siłą. Co o tym myślicie? Porozmawiajmy po projekcji – zaprasza Beata Dzianowicz.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (5 października). Jego początek zaplanowano na godzinę 18.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO