Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Ukraińscy artyści zagrali na żywo w Radiu eM

niedziela, 26 czerwca 2022 16:44 / Autor: Wojciech Dudkowski

Muzycy z Charkowa, Kijowa i Mariupola zagrali na koncercie zorganizowanym przez Radio eM Kielce, organizację „Ukraine Help House” i Fundację „Gramy z Tobą”. Wykonawcy podziękowali za dotychczasową pomoc od Polaków i prosili, aby nie ustawać w działaniach na rzecz Ukrainy.

– Jest to wołanie, abyśmy mimo zmęczenia i znużenia informacjami z Ukrainy, nabrali sił i chcieli w dalszym ciągu pomóc tym osobom, które pozostają coraz bardziej osamotnione – mówi ks. Witold Janocha, prezes fundacji „Gramy z Tobą”. Występ w Radiu eM był finałem trasy koncertowej po województwie świętokrzyskim – muzycy występowali w Jędrzejowie, Krasocinie, Bodzentynie i w Pietraszkach.

Na scenie jako pierwszy zaprezentował się zespół TamDeMy z Charkowa – wokalistka Ludmiła Tymczenki oraz gitarzysta Roman Gawriłow. Zaprezentowali oni autorskie piosenki o miłości i przyjaźni.

Drugi duet wykonawców to wokalistka Rina Lee i pianista Aleksiej Szewcow z Kijowa. Rina występowała w ukraińskiej wersji programu X-Factor. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem grupy dubbingowej.

Ostatnią artystką na scenie była Aleksandra Emelianenko, absolwentka studiów wokalistycznych oraz języka włoskiego. Gra na fortepianie i skrzypcach.

Retransmisja koncertu dostępna jest na stronie emkielce.pl oraz na Youtube.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO