Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Przedświąteczne spotkanie przy Kieleckim Centrum Kultury

niedziela, 17 grudnia 2017 20:32 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Kieleckie Centrum Kultury w witrynach swojej siedziby zaprezentowało świąteczną ekspozycję. Kompozycje nawiązujące do klimatu Bożego Narodzenia wykonali pracownicy instytucji i restauracji Siedem Pokoi. Jury złożone z kieleckich dziennikarzy wybrało najładniejsze prace, a przy okazji odbyło się wspólne kolędowanie na świeżym powietrzu.

W witrynach pojawiło się 7 wyjątkowych dekoracji. Dziennikarze z lokalnych mediów trzecie miejsce za wykonane ozdoby przyznali Magdalenie Kusztal, dyrektorce KCK. Na drugim miejscu stanęła Renata Wata z restauracji Siedem Pokoi. Serca redaktorów skradła choinka z… cynamonu, którą przygotował plastyk Kieleckiego Centrum Kultury Robert Pęczek. Jurorzy zgodnie stwierdzili, że to najciekawsza zaprezentowana witryna.

Magdalena Kusztal, szefowa instytucji tłumaczyła, że strojenie budynku na święta to spontaniczna akcja. Celem było zapełnienie przeszklonych przestrzeni cieszącymi oko świątecznymi instalacjami. Dyrektorka KCK w swojej pracy zainspirowała się baśnią Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”, ponieważ ta opowieść nawiązuje do nadchodzących świąt. - Moja witrynka mówi o tym, że w Boże Narodzenie nikt nie powinien być samotny – mówiła Magdalena Kusztal.

Po wyborze najładniejszych prac kielczanie zebrani przy KCK wspólnie zaśpiewali kilka kolęd.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO