Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Przed nami „Papkinada” i majówka w KCK

środa, 10 kwietnia 2024 16:35 / Autor: Łukasz Czerwiak
Przed nami „Papkinada” i majówka w KCK
fot. Mateusz Wolski | KCK
Przed nami „Papkinada” i majówka w KCK
fot. Mateusz Wolski | KCK
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Koncert upamiętniający Wiesława Gołasa, taneczna majówka czy jubileuszowe Podsłuchy – tak będą wyglądały najbliższe tygodnie w Kieleckim Centrum Kultury.

Już 16 kwietnia na Dużej Scenie KCK odbędą się X Podsłuchy. Kto tym razem wystąpi? Oczywiście to tajemnica. Z kolei 27 kwietnia będziemy mogli zobaczyć „Papkinadę” – koncert upamiętniający Wiesława Gołasa.

– To właśnie wtedy uroczyście nadamy jego imię i nazwisko naszej Dużej Scenie. Widowisko będzie zbiorem skeczy i piosenek, w których występował wybitny aktor. Skąd taki tytuł? On tak nazwał zawód, który wykonywał, ponieważ postać Papkina towarzyszyła mu przez całe życie. Na scenie tego wieczoru zobaczymy nie tylko kieleckich artystów – opowiada Agata Klimczak-Kołakowska, dyrektor KCK.

W KCKu będzie się także działo w weekend majowy. 4 maja zaplanowano koncert i potańcówkę, którą poprowadzi Warszawskie Combo Taneczne. Dzień później odbędzie się koncert „Vivaldi/Osiecka Nowe 4 Pory Roku”.

– Koniecznie zarezerwujcie ten czas, aby przyjść do nas, bo będzie się działo. Na początek będzie można potańczyć, a z zespołem, który u nas wystąpi będzie to na pewno świetna zabawa. Z kolei 5 maja zapraszamy na przepiękny koncert w wykonaniu Anny Seniuk, Anny Wandtke oraz Gang Tango. To jest niezwykłe połączenie nieopublikowanych sonetów Agnieszki Osieckiej z aranżacją inspirowaną dziełem Vivaldiego – dodaje dyrektor.

W kolejnych tygodniach będziemy mogli wziąć udział także w koncercie Sławy Przybylskiej „Pamiętasz była jesień” (16 maja) oraz koncercie na Dzień Matki Sławomira Uniatowskiego (26 maja).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO