Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Niezwykły koncert i premiera oratorium przed katedrą

czwartek, 03 sierpnia 2023 11:13 / Autor: Michał Łosiak
Niezwykły koncert i premiera oratorium przed katedrą
Niezwykły koncert i premiera oratorium przed katedrą
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w niedzielę, 13 sierpnia, przed kielecką katedrą odbędzie się koncert „Polska dziękuje. #dobre słowa. Oratorium Świętokrzyskie – Nie tylko o miłości z kazaniami w tle”. Będzie to wielka prapremiera tego dzieła.

W tym roku wydarzenie jest częścią kampanii #DobreSłowa.

– Chcemy być razem i chcemy, aby czas spędzonym wspólnie tutajbył czasem poświęconym poznaniu siebie i powiedzeniu za co dziękujemy tym razem. Ostatnie lata są tak nasycone są wydarzeniami związanymi z życiem i bezpieczeństwem, że naprawdę jest za co dziękować. Wymyśliliśmy więc ten sposób świętowania oparty o naszą tradycję, czcząc ważne dla nas daty – tłumaczył Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Uczestnicy wydarzenia usłyszą po raz pierwszy „Oratorium Świętokrzyskie”. Podczas koncertu wystąpią m.in. Zofia Nowakowska, Sylwia Ziółkowska, Monika Urlik, Grzegorz Wilk, Andrzej Wiśniewski i Kuba Jurzyk. Towarzyszyć im będą muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Mieczysława Smydy, Chóru Garnizonowego Wojewódzkiego Domu Kultury, Świętokrzyskiej Izy Lekarskiej i Akademii Muzycznej w Krakowie. Nie zabraknie artystów z Kieleckiego Teatru Tańca.

– Wszystko zostanie okraszone pięknymi obrazami dr Lucyny Gozdek na ekranach LED-owych. Kompozytorem tego dzieła jest Maciej Nieć. Mam nadzieję, że wydarzenie będzie bardzo atrakcyjne dla wszystkich, którzy przyjdą na plac Najświętszej Maryi Panny 13 sierpnia – dodała Edyta Bobryk, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury.

Początek koncertu o godzinie 20. Zaproszenia można odebrać w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, Wojewódzkim Domu Kultury, ale także już niedługo w Radiu eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO