KULTURA
Młodzież wystąpi w „Kubusiu”


Kieleccy lalkarze dysponują niewielką sceną, ale przy tym bardzo gościnną. Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” rozpoczyna projekt, w ramach którego szkolne grupy teatralne będą mogły w profesjonalnych warunkach wystawić swoją sztukę. Pierwszy spektakl w wykonaniu młodzieży zagrany zostanie dzisiaj wieczorem. Na dużej scenie zaprezentuje się Koło Teatralne „Dziewiątka” z Gimnazjum nr 9 w Kielcach.
Amatorska grupa teatralna przedstawi spektakl pt. „Diabeł w komputerze”. Jak zdradza Przemysław Żmiejko z Teatru „Kubuś” inscenizacja opowiada o zagrożeniach, które niesie codzienne korzystanie z komputera i internetu. Tytułowy diabeł namawia dwoje przyjaciół Klarę i Wojtka do jak najczęstszego przesiadywania przed w sieci. Kusi, zwodzi i stosuje różne sztuczki próbując uzależnić bohaterów od siebie. W jaki sposób udaje im się uniknąć kłopotów? O tym dowiemy się odwiedzając Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” dzisiaj o godzinie 18. Wstęp wolny.
Tekst do sztuki napisała Agnieszka Stawowska. Reżyserią zajęły się Martyna Górecka, Grażyna Stachurska i Wioleta Wysocka, nauczycielki sprawujące opiekę nad Kołem Teatralnym „Dziewiątka”.








![[FOTO] Wyjątkowe pieśni pasyjne wybrzmiały na Świętym Krzyżu](/media/k2/items/cache/151d044e3329f878f5566f4cf2853dc7_L.jpg)