Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Majówka w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

piątek, 28 kwietnia 2023 12:45 / Autor: Radio eM
Majówka w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Fot. Archiwum
Majówka w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Fot. Archiwum
Radio eM
Radio eM

Warsztaty, klocki, a nawet podróż w kosmos – między innymi takie atrakcje urozmaicą nam czas w najbliższy weekend.  

Instytucja zaprasza na „Weekend majowy z zabawą i nauką”. Wydarzenie rozpocznie się 29 kwietnia, a zakończy 3 maja. W każdym dniu na zwiedzających czekają nowe i ciekawe aktywności. Z tej okazji muzeum będzie otwarte dłużej – od godziny 10 do 18.

W sobotę będziemy mogli zmierzyć się w mini turniejach, sprawdzić celność i umiejętność programowania. Dodatkowo organizator przygotował zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży. Miłośnicy natury w niedzielę będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach, zobaczą kolekcje meteorytów polskich i zagranicznych oraz wystawę skał i skamieniałości.

Poniedziałek w Muzeum Zabawek i Zabawy będzie kosmiczny. Dla osób, które marzą o podróży w kosmos przygotowano misję badawczą za 22 złote. We wtorek na dzieci czekają warsztaty z klocków i programowania za 22 złote. Fani rozwiązań 3D w środę poznają historię, możliwości i ograniczenia tego typu druku. Zobaczą również specjalne pokazy materiałów drukowanych i dowiedzą się, gdzie taka technika ma największe zastosowanie.

Autorzy: Weronika Stemplewska i Karolina Posłowska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO