Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kolejny dyrektor podzieli los Nowackiej? "Prezydent ma świadomość"

poniedziałek, 27 listopada 2023 15:12 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kolejny dyrektor podzieli los Nowackiej? "Prezydent ma świadomość"
Kolejny dyrektor podzieli los Nowackiej? "Prezydent ma świadomość"
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Dobiega końca umowa Darii Dyktyńskiej, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Czy Bogdan Wenta postąpi tak samo jak w sprawie Augustyny Nowackiej? Nie wiadomo.

Przypomnijmy, że 16 listopada, dwa dni przed zakończeniem umowy o pracę, prezydent Kielc poinformował Augustynę Nowacką, że nie będzie dalej pełniła funkcji dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury. Dzień później zapytaliśmy jego rzecznika, Marcina Januchtę, czy Bogdan Wenta zachował się nie po dżentelmeńsku. Do dziś nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

W rozmowie z Radiem eM Kielce, Marcin Chłodnicki przyznał, że przypominał Bogdanowi Wencie o podjęciu decyzji. Z kolei 27 listopada powiedział, że to nie jedyna sprawa, w której rekomenduje pewne rozwiązania.

– W trzech instytucjach kultury umowy z dyrektorami dobiegają końca. W Muzeum Zabawek i Zabawy z końcem listopada, a w Muzeum Historii Kielc i Domu Środowisk Twórczych bodajże do końca grudnia. Te umowy mogą być zawarte od nowa. Prezydent pytał mnie o zdanie w sprawie dwóch pierwszych, a jak rekomendowałem pozostawienie obecnych dyrektorów. Decyzja odnośnie do Muzeum Zabawek i Zabawy musi zostać podjęta w tym tygodniu. W pozostałych przypadkach spodziewałbym się jej w drugiej połowie grudnia – powiedział Marcin Chłodnicki.

O komentarz tradycyjnie poprosiliśmy rzecznika prezydenta Kielc.

– Pan prezydent ma świadomość, że musi podjąć tę decyzję. Jeśli już nie została podjęta, to poznamy ją wkrótce – oświadczył Marcin Januchta.

Prezydent Wenta w dniach 29-30 listopada będzie przebywał na urlopie. To oznacza, że decyzja w sprawie Darii Dyktyńskiej musi zostać podjęta w ciągu najbliższych godzin.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO